Sezonul 2014-2015 aduce o noutate pentru fotbalul husean, Pajura Husi s-a inscris in noul sezon in Liga IV judeteana. In primele doua etape Pajura Husi a castigat categoric 6-0 cu Olimpia Stanilesti si a pierdut duminica trecuta la Murgeni cu scorul de 1-0.
Cei doi antrenori ai echipei Marian Tataru si Adrian Racovita asteapta si sprijinul autoritatilor si a oamenilor potenti financiari sa vina alaturi de echipa in speranta unei promovari in Liga a III-a. Lotul celor de la Pajura este format din jucatori tineri, media de varsta fiind de 19 ani.
Lotul echipei Pajura Husi: portari: V. Bordeianu, G. Ursu; fundasi- V. Lazãr, E Lazãr, C. Tofan, S. Leonte, A. Rîpanu, R. Rîpanu, A. Ferenciuc, C Antohi, B. Tenu; mijlocasi- B. Manea, B. Alexa, A. Puiu, D. Oancea, C. Solomon, O. Chirica, M. Lazãr, V. Tofan , A. Grosu, C. Blãnaru, G. Severin; atacanti- C. Mãdãlin, Cr. Solomon, I. Pavel.