Politehnica Iasi – Curtea de Arges 0-0

1

Aseara dupa o lunga perioada de timp am fost la un meci de Liga 1, Politehnica Iasi – International Curtea de Arges incheiat cu scorul de 0-0. In mare pot sa zic ca a fost o pierdere de timp, pentru ca a fost un meci plictisitor fara prea multe faze si in plus afara nu cred ca erau mai mult de 5 grade. Politehnica a inceput mai bine jocul prin ocaziile lui Bujor si Straut, International s-a aratat periculoasa prin ratarea lui Kone care a tras slab. Repriza a 2-a a inceput la fel de prost cum s-a terminat prima, in ultimele 10 minute au mai aparut cateva ocazii de poarta. Primii au replicat oaspetii prin ratarea aceluiasi Kone, in timp ce Iasul a ratat prin Miclea scapat singur cu Marius Popa.